سرویس های مایکروسافت، طیف گسترده ای از خدمات را در زمینه شبکه شامل می شوند. پرساتک با داشتن تیمی مجرب از متخصصین مایکروسافت، این خدمات را به بهترین وجه ممکن برای شما پیاده سازی و اجرا می کند. مهمترین این خدمات به شرح زیر می باشند.

اکتیو دایرکتوری – Active Directory Domain Services

اکتیو دایرکتوری

active-directory

اکتیو دایرکتوری مهمترین و پرکاربردترین سرویس مایکروسافت است، بیشتر سرویس های مایکروسافت در شبکه برپایه همین سرویس کار می کنند، وجود این سرویس حتی در شبکه های کوچک نیز حیاتی است به طوری که نبود آن در سیستم یک ضعف بزرگ به حساب می آید. معمولاً در کنار AD-DS سرویس هایی مانند DHCP, DNS, NPS و چند سرویس بسیار مهم و حیاتی دیگر در شبکه نیز نصب می گردد.

WSUS

این سرویس با دریافت آپدیت ها و Hot fix های لازم برای سرورها و کلاینت های شبکه شما و پخش کردن آن در شبکه مانع هدر رفت پهنای باند اینترنت شما شده و از طرفی این اطمینان را برای سازمان شما بوجود می آورد تا با دریافت جدیدترین پچ های امنیتی مایکروسافت از امکان هک شدن یا نفوذ ویروس ها و باج افزارها تا حد زیادی بکاهد.

Group Policy

با کمک این سرویس می توانید سیاست های دسترسی به منابع مختلف را برای کامپیوترها و اشخاص مختلف تعریف نمایید. مانند بستن دسترسی به فلش مموری برای یک یا چند کاربر خاص، یا برای همه، امکان لاگین شدن یا نشدن تعدادی از کاربران به سیستم هایی خاص و … این سرویس در کنار اکتیو دایرکتوری نصب می شود.

فایل سرور و Storage

فایل سرور برای به اشتراک گذاری اسناد شما بین کاربران مختلف و نگهداری آن در یک مکان مشخص با سطوح دسترسی گوناگون به کار میرود، مزیت استفاده از فایل سرور به جای اشتراک گذاری فایل ها روی کامپیوتر کاربران این است که تهیه نسخ پشتیبان از اسناد سازمان ساده تر و کم هزینه تر شده و تعریف سطوح دسترسی گوناگون امکان پذیر می شود.

IIS وب سرور مایکروسافت

پیاده سازی و سرویس دهی وب سایت ها و پرتال های تحت وب سازمان ها نیاز به سرویس دهنده وب دارد، مایکروسافت یکی از بهترین وب سرورهای دنیا با نام IIS را به همین منظور طراحی و تولید کرده است.

مجازی سازی Hyper-V

اجرای چندین سرور مجازی روی یک سخت افزار مشترک را ممکن می سازد، مجازی سازی سرورها حداقل ۵۰% کاهش هزینه های سخت افزار و جاری مرتبط را به همراه خواهد داشت.

ایمیل سرور Exchange Server

یکی از سرویس های Enterprise مایکروسافت و یکی از بهترین و با کیفیت ترین ایمیل سرور های موجود در جهان است، با کمک این سرویس نامه های الکترونیک داخلی و خارجی سازمان خود را ارسال و دریافت نموده، جلسات و منابع خود را مدیریت می کنید. یکی از بهترین امکانات Exchange Server  شرکت مایکروسافت نرم افزار Task Manager موجود در این سرویس می باشد که با کمک آن می توانید وظایف و کارهایی را برای خود یا کارمندان خود تعریف کرده و به هر کدام اختصاص دهید، در این صورت ایمیلی برای هریک ارسال می شود که حاوی شرح کار مورد نظر و زمان مورد انتظار برای انجام آن می باشد.

ویدئو کنفرانس Microsoft Lync Server یا Microsoft Skype for business

سرویس اسکایپ مایکروسافت، یک سرویس دهنده بسیار ایمن ویدئو کنفرانس، ویپ و پیام رسان در داخل و خارج سازمان است. با استفاده از این سرویس شما می توانید هزینه های ماموریت سازمان را برای انجام جلسات حضوری کاهش داده و محصولات یا خدمات خود را به صورت ویدئو کنفرانس دمو نموده و به فروش برسانید.

مانیتورینگ و مدیریت متمرکز Microsoft System Center یا SCCM

این سرویس دارای اجزاء متفاوتی است و به کمک آن ها این قابلیت به مدیران IT داده می شود که از طریق یک کنسول تمامی سرویس ها، دستگاه ها و عملکرد و سلامت آن ها در شبکه را مانیتور کنند. همچنین نصب سیستم عامل و Patch  ها و نرم افزارها، مدیریت منابع شبکه، متمرکز ساختن Backup ها ، رویداد ها و Log ها و نصب ضد بدافزارها و… از دیگر قابلیت های این سرویس می باشد.

نرم افزار ارتباط با مشتری Microsoft CRM

نرم افزار CRM شرکت مایکروسافت یکی از Enterprise ترین و بهترین نرم افزارهای ارتباط با مشتری موجود در بازار است، این سرویس به سرعت تمام فرآیندهای فروش، پشتیبانی و امور قراردادهای شما را مکانیزه نموده و اطلاعات مشتریان شما در بانک اطلاعاتی این نرم افزار همیشه در دسترس شما و کارمندان مرتبط خواهد بود و به سرعت و سهولت به اطلاعات لازم دسترسی خواهید داشت.

پرتال ساز Sharepoint

sharepoint

sharepoint

از این نرم افزار برای ایجاد پرتال های سازمانی تحت وب گوناگون استفاده می شود، Sharepoint یکی از بهترین پرتال سازهای دنیاست، با آن می توانید وب سایت سازمان، پرتال مشتریان، باشگاه مشتریان، باشگاه کارکنان و بسیاری پرتال های مورد نیاز سازمان خود را ایجاد کنید. فقط کافیست تصمیم بگیرید تا ما برای شما پیاده سازی کنیم.

WDS یا نصب خودکار ویندوز

نصب کاملاً خودکار ویندوز از طریق شبکه و Join کردن به Domain در شبکه را برعهده دارد. با این کار هزینه پشتیبانی کلاینت ها بسیار کاهش می یابد.

سرویس Remote Desktop

با استفاده از این سرویس می توان  Application های نصب شده بر روی سرور را در اختیار کاربران گذاشت بدون اینکه نیاز باشد  Applicationها بر روی کلاینت ها نصب شوند CPU و RAM  مورد نیاز برای اجرای Application ها نیز توسط سرور تامین می شود.

سرویس TMG

فایروال قدرتمند لایه ۷ مایکروسافت می باشد، این سرویس قادر است فیلترینگ محتوی و وب سایت انجام داده و کش سرور، پراکسی و اکانتینگ راه اندازی کند.

SQL Server

یکی از قدرتمندترین دیتابیس سرور های جهان است، بسیاری از نرم افزارها از موتور قدرتمند این دیتابیس سرور به منظور مدیریت دیتابیس خود بهره می برند. نصب، راه اندازی و پشتیبانی این سرویس یکی از حیاتی ترین و مهمترین امور مربوط به شبکه محسوب می شود.