چرا باید از vApp در سازمان خود استفاده کنید؟

همانطور که احتمالا می‌دانید، برنامه های کاربردی امروزی به ندرت محدود به یک ماشین مجازی هستند.  معمولاً نرم‌افزارهای امروزی دارای اجزایی هستند که در چندین ماشین مجازی پخش شده اند. به عنوان مثال، شما ممکن است یک وب سرور  داشته باشید که بر روی یک ماشین مجازی اجرا می شود، یک سرور برنامه در حال اجرا بر روی ماشین مجازی دیگر، و یک سرور data base پشتیبان در حال اجرا بر روی ماشین مجازی دیگر. از آنجایی که این مؤلفه‌ها وابستگی‌های خاصی دارند (مانند یک ترتیب شروع خاص)، می‌توانید از vApps برای ترکیب چندین VM در یک واحد واحد و مدیریت آن‌ها استفاده کنید.

 

 

قدرت VMware vApps چیزی است که ما فکر می‌کنیم اکثر مدیران VMware هنوز به آن پی نبرده‌اند، زیرا زمانی را برای یادگیری بیشتر صرف نکرده‌اند. ما معتقدیم هنگامی که درباره vApps بیشتر بدانید، خواهید دید که آن‌ها قابلیت حمل و قدرت شگفت انگیزی را به شما ارائه می‌دهند که می خواهید در زیرساخت VMware خود استفاده کنید.

vApp

VMware vApp

در واقع، VMware vApp مجموعه ای از ماشین های مجازی (VM) از پیش پیکربندی شده است که برنامه ها را با سیستم عامل های مورد نیاز خود ترکیب می‌کند. همچنین کنترل و مدیریت منابع را برای ماشین های مجازی موجود در داخل خود ارائه می‌دهد.

VApps به ماشین های مجازی متفاوت اجازه می‌دهد تا در یک stack به عنوان یک برنامه کاربردی با هم کار کنند و از معماری های رایانش ابری پشتیبانی کنند.

برای این که درک بهتری از آن داشته باشید،VMware vApp  را به عنوان یک جعبه قابل حمل و مستقل در نظر بگیرید که چندین ماشین مجازی را در خود جای می‌دهد که یک برنامه کاربردی چند لایه (مانند وب سرور، data base و سرور امنیتی)از جمله تمام تنظیمات شبکه سفارشی را تشکیل می‌دهند.

 

مزایا و ویژگی‌های vApps:

  • کانتینری برای چندین ماشین مجازی
  • کنترل منابع برای ماشین های مجازی داخل ظرف
  • تنظیمات شبکه موجود در داخل
  • قابلیت حمل vApp به گونه ای که همه چیز را می‌توانید محفوظ و به زیرساخت مجازی دیگری منتقل کنید
  • کل vApps را می‌توانید روشن، خاموش و یا تعلیق کنید
  • تمامی vApp ها را می‌توانید کلون کنید

 

چه زمانی باید از vApp استفاده کنید؟

VMware vApps برای استقرار برنامه‌های چند لایه که اجزای آن بر روی ماشین‌های مجازی مختلف اجرا می‌شوند. همچنین از گروه‌بندی ماشین‌های مجازی مورد استفاده، برای اهداف مشابه به کار گرفته می‌شود.

اگر در شرکت یا سازمان شما چنین برنامه‌هایی وجود دارند می‌توانید از vApps به نحو احسنت بهره ببرید.

 

 

یک vApp می‌تواند به چه نوع شبکه هایی متصل شود؟

ماشین‌های مجازی موجود در vApp می‌توانند به شبکه‌های vApp (isolated یا routing ) و شبکه‌های data base مجازی (directed یا fenced ) وصل شوند. شما می‌توانید انواع مختلف از شبکه‌ها را به vApp اضافه کنید تا به سناریوهای شبکه‌ای متعدد رسیدگی کنید.

 

 

کلام آخر

اگر تمایل دارید از این مجموعه با قابلیت‌های متعدد در جهت کنترل و مدیریت بهتر و هرچه تمام‌تر منابع و نرم‌افزارهای موجود در سازمان خود استفاده کنید، می‌توانید با تیم ما تماس بگیرید. متخصصان پرساتک آماده راهنمایی شما عزیزان هستند تا به خوبی و منطبق بر سیاست‌ها و ساختار سازمان شما، پیکربندی‌های لازم صورت گیرد.