به تمام تجهیزات الکترونیکی موجود در دفتر خود فکر کنید… کامپیوترها، چاپگرها، اسکنرها، و غیره. حالا تصور کنید که همه آن تجهیزات به طور تصادفی در اتاق پخش باشند بدون اینکه در نظر بگیرید که هر مورد کجا باید باشد. این امر می‌تواند یک آشفتگی کامل و بسیار دشوار برای پیدا کردن چیزی به شمار آید! همین مسئله در مورد اتاق سرور (Server room) و انواع دیگر دیتاسنترها نیز صادق است.

اتاق‌های سرور اغلب به‌عنوان مکان‌های اسرارآمیز دیده می‌شوند. گوشه‌های تاریک و مخفی یک ساختمان که در آن تمام تجهیزات کامپیوتری ضروری نگهداری می‌شوند. اما چیزی که بسیاری از صاحبان مشاغل و کارفرمایان متوجه نمی شوند این است که اتاق های سرور برای عملکرد صحیح باید به دقت طراحی و سازماندهی شوند.

Server room 

طراحی کابل کشی و سیم کشی اتاق سرور (Server room)

طراحی و کابل‌کشی یکی از مهمترین جنبه های ایجاد یک طرح زیرساخت مناسب برای اتاق سرور هستند. چه یک اتاق سرور بزرگ چند رک داشته باشید و چه فقط یک کمد سرور/تلکو کوچک، کابل‌ها، سرورها، روترها، فایروال‌ها، سیستم تلفن و سایر سخت‌افزارهای شما نیاز به فضایی منظم دارند.

حتی کسب‌وکارهایی که منابع را به cloud و VoIP منتقل کرده‌اند، همچنان به یک اتاق سرور برای قرار دادن سوئیچ‌های کسب‌وکار، سخت‌افزار ISP و دوربین مدار بسته و غیره نیاز دارند.

همانطور که می‌خواهیم بگوییم، شبکه‌سازی همه با طراحی کابل‌کشی شروع می‌شود. ما می توانیم مطمئن شویم که اتاق سرور شما از روز اول به درستی راه اندازی شود تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

کابل کشی شبکه با نرخ ثابت دارای متخصصان طراحی اتاق سرور است که در طراحی اتاق سرور یا کابل کشی کمد مخابراتی شما کمک می کنند. با نصب کابل‌های کافی در اتاق سرور، اطمینان حاصل می‌کنیم که دسترسی و اتصال به سرورها با سریع‌ترین سرعت خواهد بود و همچنین امکان گسترش را فراهم می‌کنیم.

اغلب، CAT6 یا فیبر را می توان به عنوان ستون فقرات سرور اجرا کرد تا از حداکثر سرعت برای همه کاربران اطمینان حاصل شود. برنامه ریزی برای رشد آینده نیز به شما کمک می‌کند در پول خود صرفه جویی کنید. با نصب تعداد كافي كابل از ابتدا، از هزينه زيادي كه مجبور به راه‌اندازي كابل‌هاي اضافي بعداً مي‌شويد، جلوگيري خواهيد كرد.

 

روش طراحی اتاق سرور

برای مهندسان ما، همه چیز به عملکرد بستگی دارد. ساخت هر اتاق سرور منحصر به فرد است، زیرا هر شرکت مشخصات متفاوتی دارد. ما نیازهای شما را برای حداکثر انعطاف پذیری، امنیت، بار سرور، بهره وری انرژی و پایداری بررسی می کنیم. همچنین بودجه شما را در نظر می‌گیریم. هدف این امر، ارائه راه حل هایی برای آینده است که در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. تیم ما برای ارزیابی دقیق عوامل حیاتی زیر برای ساخت هر اتاق سرور تخصص‌های لازم را دارد.

 

کابل کشی ساختاری

یک سیستم کابل کشی ساختاری با طراحی خوب که قادر به گسترش شرکت و به اندازه کافی انعطاف پذیر برای جابجایی، اضافه کردن و تغییرات است. این در دسترس بودن سیستم را به حداکثر می رساند، افزونگی را فراهم می‌کند. علاوه بر آن، آینده قابلیت استفاده از سیستم کابل کشی را اثبات خواهد کرد.

ما در طراحی و اجرای یک طرح کابل کشی که نیازهای آینده مشتری را برآورده می‌کند، تجربه داریم.

 

راه حل سیستم کابل کشی دارای ساختار

 • AMP
 • Commscope (Systimax)
 • Molex
 • Panduit
 • Schneider

Server room cabling

کابل کشی اتاق سرور (Server room)

محیط‌های اتاق سرور، نصب کامل اتاق سرور و اتاق‌های ارتباطی را از جمله همه اشکال کابل‌کشی شبکه فراهم می‌کنند. ما مطمئن می شویم که امروز سیستم کابل کشی مناسب شبکه  شما برای برنامه های سازمانتان نصب کنیم.

با استفاده از یک سیستم کابل کشی ایمن می‌توانید تمام زیرساخت شبکه خود را چه امروز و چه در آینده به راحتی مدیریت کنید زیرا زیرساخت فناوری اطلاعات شما گسترش می‌یابد و با فناوری های در حال تغییر سازگار می‌شود.

 

 

در پرساتک، ما یک رویکرد کامل برای طراحی و نصب اتاق سرور و اتاق comms ارائه می‌دهیم که شامل:

 • مدیریت کامل پروژه
 • ممیزی و بررسی زیرساخت های فناوری اطلاعات موجود برای بهینه سازی
 • طراحی، برنامه ریزی و نصب اتاق های کام و سرور شامل همکاری با تامین کنندگان و پیمانکاران شخص ثالث
 • برنامه ریزی ظرفیت کابینت سرور و محفظه رک، چیدمان اتاق (ها) و استقرار کابینت در یک مرکز
 • نصب، چیدمان، مسیریابی و اتمام کابل کشی های ارتباطی و شبکه شامل CATx، ستون فقرات فیبر نوری، دوربین مداربسته AV، کابل های تلفن کواکسیال و سنتی
 • طراحی، برنامه ریزی و نصب شبکه‌های وای فای بی‌سیم
 • نظارت بر up time شبکه و هشدار به صورت ۲۴/۷
 • مدیریت نرم افزار و سخت افزار شخص ثالث
 • سیستم های مدیریت کابل Server room

 

چرا کابل کشی ساختاریافته برای اتاق های سرور مهم است؟

۱-ارتباط کارآمد

اتاق‌های سرور اغلب خانه بسیاری از دستگاه‌های شبکه‌ای مانند روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها و سیستم‌های ذخیره‌سازی هستند که همگی برای عملکرد یک کسب‌وکار حیاتی هستند. یک سیستم کابل کشی ساختاریافته یک راه قابل اعتماد و ثابت برای اتصال این دستگاه ها فراهم می‌کند و اطمینان می‌دهد که آنها می‌توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

۲-بهبود امنیت

علاوه بر این، یک سیستم کابل کشی دارای ساختار مطلوب، می‌تواند با ایجاد جداسازی فیزیکی بین انواع مختلف تجهیزات، به بهبود امنیت اتاق سرور کمک کند. به عنوان مثال، سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات حساس را می‌توانید از اجزای شبکه عمومی جدا کنید تا خطر دسترسی غیرمجاز را کاهش دهید.

 

۳-ایمنی بهتر

علاوه بر این، حداکثر زمان کار برای هر کسب و کاری ضروری است. یک سیستم کابل کشی با ساختار مناسب، می‌تواند در برابر نوسانات برق و سایر خطرات محیطی محافظت کند. با سرمایه گذاری در یک سیستم کابل کشی دارای ساختار با کیفیت، شرکت ها می‌توانند از سرمایه گذاری خود در زیرساخت های حیاتی فناوری اطلاعات محافظت کنند.

 

۴-کاهش ردپای کربن

سیستم های کابل کشی ساختاریافته نیز می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا ردپای کربن خود را کاهش دهند. یک سیستم کابل کشی ساخت یافته به تکنسین ها اجازه می‌دهد تا از سیم کشی با قطر کمتر استفاده کنند، حجم کابل ها را کم می‌کند و خطر مسدود شدن جریان هوا و کابل های خرد شده را کاهش می‌دهد. یک سیستم کابل کشی ساخت یافته منظم و منظم است و نصب آن را برای تکنسین ها آسان تر می‌کند. با ادغام چندین کابل در یک زیرساخت واحد، کسب و کارها می‌توانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و ضایعات را کاهش دهند.

 

۵-مقیاس پذیری بهبود یافته

در نهایت، یک سیستم کابل کشی ساختاریافته که به خوبی طراحی شده است، مقیاس پذیر است، به این معنی که می‌تواند رشد آینده و تغییرات تکنولوژی را در خود جای دهد. این انعطاف‌پذیری برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند جلوتر از منحنی باشند و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود را به‌روز نگه دارند، ضروری است.

Server room cabling

جمع‌بندی

اتاق های سرور ستون فقرات هر کسب و کاری هستند. آن‌ها مهم ترین اطلاعات و تجهیزات شما را در خود جای داده و محافظت می‌کنند، بنابراین باید یک سیستم کابل کشی که خوب طراحی شده و از همه لحاظ استاندارد‌های امنیتی را رعایت می‌کند، داشته باشند.

کابل کشی شبکه جزئی از خدماتی است که ما در سرور اتاق محیط ارائه می‌دهیم. تیم ما پروژه‌های طراحی Server room در هر اندازه، از ساده‌ترین کابینت سرور یا نصب قفسه‌های مخابراتی گرفته تا سخت‌ترین نصب مرکز داده را انجام می‌دهد.

همچنین قادریم تمام مواد مورد نیاز کابل کشی و پایانه ها از جمله برچسب زدن، کابل های کد رنگی، مجراها و سینی های کابل و پچ پنل ها را تامین کنیم. برای امنیت نهایی، همچنین تست یکپارچگی را ارائه می‌دهیم تا مطمئن شویم هر پایان کابل و طول کابل درست است و آماده ارائه یک پیوند امن برای تمام اطلاعات و ترافیک فناوری اطلاعات شما است.

تیم طراحان شبکه و مدیران پروژه ما کاملاً متبحر هستند و به تمام استانداردها و رویه های کد ملی پایبند هستند. پرساتک، تجهیزات و اجزای اتاق سرور را از همه سازندگان پیشرو بسته به نیاز، اولویت و بودجه شما نصب می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات نصب کابل کشی شبکه توسط طراحان باتجربه ما که بهترین روش های مدرن کابل کشی اتاق سرور را می دانند ، همین امروز با پرساتک تماس بگیرید!