اهمیت نصب خوب کابل کشی شبکه

از آنجایی که فناوری‌های پهنای باند فشرده، مانند ویدئو کنفرانس و VOIP، همچنان به سازمآن‌های امروزی مرتبط‌تر می‌شوند، نیاز به اتصال مناسب که میزان خرابی شبکه را کاهش دهد بسیار مهم است. خدمات کابل کشی ساختاریافته (structured cabling)، می‌تواند تضمین کند که یک سازمان با مدیریت صحیح سیستم کابلی سنتی، به برقراری ارتباطات داخلی و خارجی روان ادامه می‌دهد.

مزیت این نوع شبکه این است که می‌تواند خدمات صوتی متعددی را انجام دهد که در حال حاضر در سازمان های مدرن مورد تقاضا است. همچنین بسیار مقرون به صرفه  است.

structured cabling

نصب امنیتی، به شما کمک می‌کند یک شبکه سازمانی ایمن را پیاده سازی کنید

محافظت از کسب و کار و دارایی های آن در برابر سرقت و نفوذ بسیار مهم است. توسعه فناوری و پیشرفت های امروزی، حفاظت صحیح از منافع و دارایی های اصلی و اطلاعات یک سازمان تجاری را بسیار دشوار کرده است. یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود ایمنی شرکت تجاری شما و جلوگیری از وقوع فعالیت‌های غیراخلاقی، نصب آخرین پروتکل‌های امنیتی و اقدامات امنیتی سطح بالا در سازمان است.

برای محافظت از یکپارچگی اطلاعاتی که در نهاد تجاری شما جریان دارد و برای محافظت از نشت آن به منابع خارجی، می‌توانید یک نصاب کابل کشی شبکه (پسیو) را استخدام کنید تا کابل مناسب را با اقدامات امنیتی مناسب نصب کند.

ناگفته نماند شرکت ما در خصوص امور کابل‌کشی تبحر بالایی دارد.

 

کابل کشی شبکه

در روال عادی تجارت، مدیریت یک سازمان واقعاً به کابل کشی مناسب و الگوی جریان آزاد برای کاهش ازدحام ترافیک اطلاعات فکر نمی‌کند. تنها زمانی آن‌ها نیاز به یک سیستم جریان اطلاعات سیستماتیک و منسجم را درک می‌کنند که در زیرساخت خرابی وجود داشته باشد. هنگامی که یک قطعه از سیستم کار نکند، نیاز به یک سیستم مناسب به شدت احساس می‌شود. حتی در مواقعی که شرکت مجبور است با ظرفیتی که بسیار فراتر از ظرفیت فعلی است کار کند، این مشکل بسیار مشهود است. اینجاست که به یک سرویس کابل کشی ساختاریافته نیاز خواهید داشت.

 

درک اجزای حیاتی

درک اجزای حیاتی تشکیل دهنده یک سازمان تجاری بسیار ضروری است. حفره‌ها و نقاط آسیب پذیری بسیاری وجود دارند که می‌توانند  سازمان را مختل کنند و در عرض چند دقیقه یک سازمان را فلج کنند.

یک نصاب کابل می‌تواند این مناطق حیاتی را درک کند. همچنین اقدامات امنیتی مناسبی را که باید اتخاذ شود تا امنیت و ایمنی کامل سیستم را تضمین کند، پیشنهاد دهد. آن‌ها یک سیستم امنیتی را طراحی، نصب و پشتیبانی خواهند کرد که منحصر به سازمان شما خواهد بود.

 

فن آوری ها و استانداردها

هر سازمان مدرن باید اطمینان حاصل کند که شبکه ای دارد که بتواند انواع مختلف فناوری را مدیریت کند. شبکه ای که برای مدیریت تغییرات ساخته شده است و می‌تواند فناوری های جدید را در زمان ظهور مدیریت کند. همچنین برنامه ریزی باید برای اطمینان از حداقل زمان خرابی انجام شود. یک سازمان باید از کاربرد مناسب استانداردهای صنعتی اطمینان حاصل کند.

نحوه ادغام سیستم با زیرسیستم ها و شبکه های بی‌سیم، باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. سازمان ممکن است برای بخش بی‌سیم شبکه شرکتی خود به پشتیبانی بی‌سیم نیاز داشته باشد. اما برای استفاده از آن، به طراحی و نگهداری مناسب نیاز دارید.

 

شبکه های سنتی

شبکه سنتی برای مدت طولانی برای اتصال دستگاه‌های درون سازمان استفاده می‌شد تا امکان اشتراک‌گذاری چاپگر، اشتراک‌گذاری اسکنر و اتصال به سایر دستگاه‌های مشترک را فراهم کند. امروزه نقش بزرگتری در تضمین ارتباط قابل اعتماد از طریق صوتی، پیام فوری و ویدئو در سازمان ایفا می‌کند.

سازمان‌های بیشتری از این اشکال رسانه‌ها برای ارتباطات داخلی، نه فقط برای کاربران راه دور، بلکه برای کاربران در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند. پشتیبانی بی‌سیم نیز با این نوع شبکه بسیار راحت است، به خصوص زمانی که از آن به عنوان یک زیر سیستم استفاده می‌شود.

structured cabling

structured cabling

کابل کشی ساختاریافته شبکه (structured cabling)، نوعی زیرساخت است که از عملکرد سیستم یا شبکه کابل کشی سازمان پشتیبانی می‌کند. در واقع این یک راه‌حل قابل اعتماد و همه کاره برای طیف گسترده‌ای از نیازهای ارتباطی شماست.

 

اهمیت سیستم های کابل کشی سازمان یافته از کسب و کار به کسب و کاری دیگر متفاوت است، اما برای اکثریت، می‌تواند یک زیرساخت شبکه بسیار قابل اعتماد و مقرون به صرفه را تضمین کند که در آزمون زمان مقاومت کند.

 

مزایای کابل کشی ساختاریافته (structured cabling)

 

۱-سرمایه گذاری اثباتی آینده

یکی از مهمترین مزایای سیستم کابل کشی ساختاریافته (structured cabling)، پهنای باند بالا است که آن را به زیرساخت قابل اعتمادی برای حمایت از رشد کسب و کار تبدیل می‌کند. در دنیای کسب و کار رقابتی امروز، داشتن فناوری اطلاعات قابل انطباق که مقیاس پذیر باشد و بتواند به سرعت به تغییرات صنعت پاسخ دهد، حیاتی است.

برای این که مشتریان فعالی را حفظ کنید و به طور مداوم مشتریان جدیدی بدست آورید، کسب و کار شما به یک  data base نیاز دارد که از توسعه سریع و آسان و استقرار خدمات جدید پشتیبانی کند. با کابل کشی ساختاریافته، می‌توانید مطمئن باشید که زیرساخت شبکه شما قدیمی نمی‌شود و با رشد کسب و کار شما از همه برنامه های در حال ظهور پشتیبانی می‌کند.

 

۲-سادگی

با این نوع از کابل‌کشی، سطح بالایی از سادگی و صراحت با یک سیستم کابل کشی سازمان یافته وجود دارد. در یک محیط اداری معمولی، چندین دستگاه مختلف و تجهیزات IT به طور همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین اجرای همه چیز با یک سیستم واحد، پیچیدگی وجود زیرساخت‌های سیم کشی متعدد را از بین می‌برد.

به عنوان مثال، اگر مشکلی رخ دهد، شناسایی مشکل و حل آن با کابل کشی شبکه مرتب و شکیل بسیار آسان تر است. این به معنای از دست دادن زمان کمتر و کاهش هزینه در دراز مدت است.

 

۳-مقرون به صرفه

کابل کشی ساختاریافته (structured cabling)، یک راه حل مقرون به صرفه برای اجرای هرچه بهتر کسب و کار شما است. شبکه مقیاس پذیر و بسیار منعطف، جریان مداوم اطلاعات را فراهم می‌کند و قادر خواهد بود با تقاضاهای زیادی که روی آن قرار می گیرد، مقابله کند. این به نوبه خود بهره وری کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد و باعث موفقیت شما در تجارتتان می‌شود.

یک سیستم کابل کشی ساده همچنین هزینه های برق و تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهد و زمان و هزینه مصرفی برای مکان یابی و رفع مشکلات را تا میزان زیادی از بین می‌برد.

 

۴-انعطاف پذیری پیشرفته

یک سیستم کابل کشی ساختاریافته (structured cabling)، سطح افزایش یافته‌ای از انعطاف پذیری را فراهم و به بهبود عملکرد و رشد کسب و کار کمک می‌کند. این به این دلیل است که می‌تواند به سرعت و به راحتی حرکات، افزودن ها و تغییرات را در خود جای دهد، که به طور چشمگیری زمان نصب را کاهش می‌دهد. همچنین سازگاری مطلوب را با هرگونه تغییر زیرساخت شبکه تضمین می‌کند.

علاوه براین، انعطاف پذیری باعث می‌شود که سیستم‌ها به راحتی جدا شوند و به یک مکان اداری جدید منتقل شوند.

 

۵-کاهش خطر خرابی

خطر خطای انسانی و اشتباهات در ساختارهای کابل کشی متعدد و سازماندهی نشده وجود دارد که می‌تواند باعث اختلال در جریان کار و خرابی شبکه شود. همانطور که قبلا گفتیم، یک سیستم کابل کشی خوب با برنامه ریزی قبلی به معنای عیب یابی آسان تر است، بنابراین شناسایی و رفع سریع عیوب سهولت می‌یابد.

 

۶-پهنای باند بالاتر

سیستم‌های کابل‌کشی ساختاریافته (structured cabling)، پهنای باند بیشتری نسبت به کابل‌های قدیمی‌تر فراهم می‌کنند. همین امر موجب می‌شود که امکان عملکرد بهتر شبکه، انتقال سریع‌تراطلاعات، اتصالات مطمئن‌تر و زمان بارگذاری سریع‌تر را فراهم می‌کند.

این امر کلید تضمین این است که مشاغل همیشه وای فای عالی دارند.

علت آن این است که اکثر سیستم های کابل کشی مدرن از کابل های فیبر نوری سریع با ظرفیت بالا و پهنای باند مازاد استفاده می‌کنند.

اجرای کابل کشی ساختاریافته تضمین می‌کند که هر دستگاهی در منطقه به پهنای باند کامل سیستم کامل، بدون تداخل یا از دست دادن عملکرد دسترسی خواهد داشت.

با توجه به اینکه همه ما چقدر به اینترنت وابسته شده ایم، چه در محیط های خانگی و چه در محیط های تجاری، به جرات می‌توانیم بگوییم که سرعت بالای اینترنت نقش مهمی در راضی نگه داشتن نیروی کار شما دارد. سرعت و شادی به بهره‌وری تبدیل می‌شود و مزیت قابل‌توجه دیگری را ارائه می‌کند.

تسهیل پهنای باند بالاتر با اجرای کابل کشی ساختاریافته همچنین به کسب و کارها کمک می‌کند تا با ارائه ظرفیت اضافی برای آینده آماده شوند.

همانطور که کسب و کار شما رشد می‌کند، باید اتصالات بیشتری داشته باشید و به پهنای باند بالاتر دسترسی داشته باشید.  پرداختن به این نیازها در حال حاضر بسیار مقرون به صرفه تر از بازسازی آن در آینده است.

 

نگاهی به آینده 

ناگفته نماند که امروزه هنگام طراحی هر شبکه ای، توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی آینده مهم است.

هیچ کس بیست سال پیش پیش بینی نمی‌کرد که اتصالات بی‌سیم یا کابل کشی شبکه فیبر معمولی باشد. بنابراین شاید چیز دیگری در اطراف وجود دارد  که در حال حاضر به خوبی معرفی نشده است.

شبکه شما باید برای همه احتمالات آماده باشد. ما می‌توانیم در مورد پیشرفت‌های آتی، و استراتژی‌هایی که برای آن‌ها لازم است اقدامات مورد نیاز را انجام دهیم و در هنگام وقوع حوادث و بروز مشکلات کمک کنیم.

structured cabling

کابل کشی حرفه ای شبکه به روش structured cabling

با توجه به اینکه بیش از ۷۰٪ از خرابی شبکه به دلیل مشکلات کابل کشی است، شما باید راه حل های کابل کشی خود را کنترل کنید.

خوشبختانه با پرساتک، کسب و کار شما نه تنها می‌تواند استانداردهای صنعت را بدون دردسر برآورده کند، بلکه از آن فراتر رود.

ما سیستم های کابل کشی شبکه را طراحی و اجرا می‌کنیم، مهم نیست که کار چقدر سخت است. ایجاد شبکه بین ساختمان ها یا نصب خطوط هوایی یا زیرزمینی مشکلی ندارد.

همچنین به شما کمک می‌کنیم به آینده نگاه کنید و بهترین استراتژی‌ها را برای زمانی که نیاز به ایجاد تغییرات در سیستم خود دارید تنظیم کنید.

درنهایت، در صورت نیاز به خدمات عیب یابی یا تعمیر، ما در آنجا خواهیم بود.

 

 

پرساتک چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

پرساتک تمام محصولات کابل کشی شبکه را که برای سیستم کابل کشی مرتب و آراسته شما ضروری است ارائه می‌دهد. علاوه بر این، ما می توانیم طیف کاملی از خدمات مشاوره، طراحی و نصب را برای زیرساخت کابل کشی ساختاریافته شما ارائه دهیم. نصب توسط نصاب های مورد تایید شرکت‌ ما انجام می‌شود و با ضمانت های سازنده و پرساتک پشتیبانی می‌شود.

با کمک مهندسان کابل کشی ما در پرساتک ، ساختاری که شایسته کسب و کار شماست به آن بدهید. همین امروز با ما تماس بگیرید و کابل‌های شبکه خود را برای همیشه تغییر دهید.