همانطور که تجارت شما رشد می‌کند و گسترش می‌یابد، چالش راه اندازی و حفظ یک شبکه کامپیوتری کاملاً کارآمد پیچیده تر می‌شود. پیشرفت‌های فناوری، گجت‌های جدید، بسته‌های نرم‌افزاری و پلت‌فرم‌های اتصال را با خود به ارمغان آورده است که نیاز به دسترسی به قابلیت‌های پیشرفته شبکه دارند. به منظور درک مزایای این پیشرفت ها برای کسب و کار خود، باید یک راه حل مشاوره شبکه ای کامل را در نظر بگیرید که پشتیبانی و نگهداری (Network maintenance) را برای شبکه شما فراهم می‌کند.

 

Network maintenance

تعمیر و نگهداری شبکه های کامپیوتری  (Network maintenance)

نگهداری شبکه های کامپیوتری مستلزم بررسی دوره ای برای اطمینان از مطابقت آن‌ها با نیازهای ما است. اتصالات کابلی یا کارت های شبکه ممکن است با گذشت زمان از کار بیفتند و باعث ایجاد مشکل در اتصال در شبکه های کامپیوتری شوند.

اگر بخواهیم از منابع شبکه کامپیوتری خود استفاده کنیم، ایده آل این است که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را مرور کنیم تا از بروز مشکلات در شبکه جلوگیری کنیم. همچنین از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنیم. بنابراین، نداشتن یک شبکه کامپیوتری آسیب زا است، مانند داشتن کابل شبکه محلی که دائماً از کار می‌افتد و باعث تاخیر و پیامد‌های منفی برای ما می‌شود.

اگر شرکت شما نیاز به بررسی یا تأیید عملکرد شبکه رایانه ای خود دارد، مهم است که به متخصصان تعمیر و نگهداری رایانه اعتماد کنید تا به بهترین حالت ممکن کار کنید.

 

آیا به تعمیر و نگهداری شبکه نیاز دارید؟

شاید شبکه کامپیوتری خود را خیلی وقت پیش نصب کرده باشید، اما در حال حاضر در حال ایجاد خرابی در شبکه است. در یک شبکه عناصر زیادی وجود دارد که ممکن است در نقطه‌ای از کار بیفتند. به همین منظور، ما به یک متخصص نیاز داریم تا بررسی کند که مشکل از کجا رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند ناشی از کابل ها، هاب ها، سوئیچ ها، روترها و یا هر عنصر دیگری از شبکه باشند که به درستی کار نمی‌کند.

یک شبکه با نقص اتصال مانع از تمام فعالیت‌های شرکت می‌شود. اگر به عنوان مثال سیستم های کامپیوتری وجود داشته باشند که به اینترنت وصل نشوند یا به سرور داخلی متصل نشوند، نمی‌توانیم در شرایط بهینه از آن‌ها استفاده کنیم. همه این‌ها همچنین باعث ایجاد تاخیر و مشکلات بهره وری در شرکت می‌شود که می‌توانید از آن‌ها جلوگیری کنید.

 

 

طرح و برنامه Network maintenance

برنامه تعمیر و نگهداری شبکه پکیج کاملی از خدماتی است که می‌توانید آن را کنید تا سیستم های خود را در حال اجرا نگه دارید. این طرح باید طیف وسیعی از خدماتی را که کسب و کار شما به آن نیاز دارد، شامل اجرای به‌روزرسانی‌های لازم، اطمینان از نصب صحیح و انجام ممیزی برای شناسایی خطاهای احتمالی، پوشش دهد. اغلب، سازنده تجهیزات اصلی شما (OEM) برنامه های خدمات مدیریتی را ارائه می‌دهد تا سعی کند عوارض  محصولات خود را به حداقل برساند.

اما دلایل متعددی وجود دارد که چرا تکیه بر OEM شما به تنهایی ممکن است بهترین اقدام برای کسب و کار شما نباشد.

یکی از این دلایل این است که می‌خواهید برنامه تعمیر و نگهداری شبکه شما کارآمد، مقرون به صرفه و از نظر استراتژیک انعطاف پذیر باشد. اما باید توجه کنید که همیشه قرارداد گران قیمت OEM آن را تضمین نمی‌کند. همچنین نمی‌توانید مطمئن باشید که OEM شما تمام کارهایی را که برای همه نیازهای شبکه شما ضروری است، انجام می‌دهد.

کاری که یک ارائه‌دهنده تعمیر و نگهداری شخص ثالث (TPM) می‌تواند انجام دهد این است که بر کل سیستم شما نظارت داشته باشد، حتی اگر از تولیدکنندگان مختلفی استفاده می‌کنید، و این کار را با هزینه بسیار مناسب‌تری انجام می‌دهد.

علاوه بر این، یک TPM می‌تواند یک برنامه تعمیر و نگهداری ایجاد کند که کاملاً با نیازها و عادات استفاده شما سفارشی شده است.

 

 

مزایای پشتیبانی شبکه

داشتن سرویس نگهداری پیشگیرانه شبکه های کامپیوتری به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که مشکلات به سرعت و کارآمد حل می‌شوند. یک شرکت نباید اجازه دهد خرابی شبکه به بهره وری و کار آن لطمه بزند. تمام سرمایه گذاری‌های شما زمانی آسیب می‌بیند که از قبل خطاهای شبکه کامپیوتری را پیش بینی نکنید و ظرفیت کاری بخش ها و کارگران مختلف شرکت خود را کاهش دهید.

Network maintenance

چرا یک برنامه تعمیر و نگهداری نظارت بر شبکه (Network maintenance) باعث بهبود کسب و کار شما می‌شود؟

 

۱-افزایش میزان بهره وری

شبکه‌های کامپیوتری، مانند سایر تجهیزات تجاری، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا بتوانند در اوج خود کار کنند. یک برنامه نظارت و نگهداری شبکه مستحکم(Network maintenance)، تضمین می‌کند که تمام جنبه‌های حیاتی شبکه برای خطاهای احتمالی به طور منظم نظارت می‌شوند. برخی از مناطق کلیدی شبکه که نیاز به نظارت و نگهداری منظم دارند شامل گزارش‌های سیستم، سیستم آنتی ویروس و هارد دیسک‌ها است. یک برنامه تعمیر و نگهداری صحیح، کسب و کار شما را به اندازه کافی قوی می‌کند تا بر هر موقعیت پیش بینی شده غلبه کند و در نتیجه حوادث خرابی را کاهش دهد.

 

۲-افزایش قابلیت اطمینان

یک برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه باعث می‌شود که شرکت شبکه ارائه دهنده این خدمات به کسب و کار شما، مشتری خود قابل اعتماد باشد. نظارت و نگهداری فعال شبکه منجر به رضایت و احساس امنیت می‌شود. ارائه‌دهنده خدمات نیز شکایات ناچیزی را علیه ماشین‌ها دریافت می‌کند، زیرا آن‌ها به طور منظم در یک بازه زمانی از پیش تعیین‌شده نظارت و نگهداری می‌شوند. از سوی دیگر، مشتریان و تامین کنندگان شما کسب و کار شما را قابل اعتماد و قابل اعتماد برای انجام معامله می یابند که در یک محیط تجاری رقابتی مهم است.

 

۳-پس انداز پول

انتظار برای استخدام یک شرکت پشتیبانی شبکه زمانی که کل سیستم از کار افتاده است ممکن است از بسیاری جهات برای تجارت شما بسیار پرهزینه باشد. اول، شما ساعات کاری بی شماری را در طول این زمان از کار از دست خواهید داد. در مرحله بعد، هزینه خدمات یکباره بسیار بالایی را پرداخت خواهید کرد.

علاوه بر این، تعمیر یک سیستم از قبل آسیب دیده واقعاً می‌تواند منابع شما را در مقایسه با یک برنامه تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده که مشکلات را قبل از تشدید آن‌ها برطرف می‌کند، تخلیه کند. با یک برنامه تعمیر و نگهداری صحیح، ارائه دهنده تعمیر و نگهداری شبکه یک بسته ماهانه را طراحی می‌کند که متناسب با نیازهای تجاری خاص شما باشد.

 

۴-بهینه‌سازی اتصالات

داشتن رایانه در یک شبکه معمولاً برای برقراری ارتباط هر واحد با یکدیگر کافی است. با این حال، هر زمان که کاربران به منابع موجود در رایانه‌های دیگر دسترسی پیدا کنند، اطلاعات دائماً در حال انتقال هستند. بسته به طرح‌بندی شبکه و تعداد رایانه‌های فعال فعال، زمان لازم برای بازیابی اطلاعات ممکن است متفاوت باشد.

شبکه ای که به خوبی نگهداری می‌شود تضمین می‌کند که اتصال شما بهینه شده است، بنابراین دسترسی کارمندان و مشتریان شما به اطلاعات و منابع دیگر بدون انتظار زیاد آسان می‌شود.

 

۵-تقویت امنیت

شبکه‌های ضعیف معمولاً در بسیاری از ویژگی‌های امنیتی به خطر می‌افتند و در مقابل حملات ویروس‌ها و تروجآن‌ها و همچنین هک از راه دور هر زمان که شبکه به اینترنت متصل است آسیب‌پذیرتر می‌شوند. با این حال، Network maintenance تضمین می‌کند که هم عملکرد و هم امنیت شبکه به طور مداوم تحت نظارت است. آخرین چیزی که از کسب و کار خود می‌خواهید، تبلیغات بد و دعواهایی است که با سیستم شبکه تجاری به خطر افتاده همراه است.

 

۶-راه حل بازیابی بهتر

آسیب یا از دست دادن دیتاها در یکی از سیستم های موجود در شبکه می‌تواند منجر به خسارت زیادی شود و حتی ممکن است عملیات در کل شبکه را فلج کند. اگر هیچ راه حل شبکه ای ندارید، تعمیر آسیب نیز می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. نه تنها یک برنامه نظارت و نگهداری شبکه از چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند، بلکه یک ذخیره سازی پشتیبان نیز فراهم می‌کند که در تعمیر و بازیابی تقریباً هر سیستمی در شبکه ضروری است.

هر کسب و کاری دارای نوعی زیرساخت شبکه است که عملیات روزانه آن را مدیریت می‌کند. مانند هر سیستم دیگری، خرابی ها یا حتی خرابی هایی وجود خواهد داشت که می‌تواند در عملیات عادی کسب و کار اختلال ایجاد کند.

 

 

با پرساتک می‌توانید از مزایای Network maintenance مختلفی استفاده کنید که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

  1. یک شبکه برای عملکرد بهینه باید پایدار باشد و توسط متخصصان نگهداری شود.
  2. داشتن قرارداد با یک ارائه دهنده تعمیر و نگهداری فناوری اطلاعات شخص ثالث، توجه سریع به عیوب را تضمین می‌کند. زمانی که سیستم شما از کار بیفتد و باید در اسرع وقت به سر کار خود بازگردید، این قرارداد زمان های معینی را تضمین می‌کند.
  3. امنیت سایبری شبکه به فایروال‌ها آدرس‌دهی می‌کند، کنترل دسترسی را برای کاربران مختلف فراهم می‌کند و اعلآن‌های فوری مشکلات یا نقض‌ها را ارسال می‌کند و گزارش‌های امنیتی خودکار تولید می‌کند.
  4. عملکرد شبکه شما برای رسیدگی به مسائل مربوط به سرعت و قابلیت اطمینان، و شناسایی تاخیرها، تنگناها، جریان ترافیک و عملکرد سرور نظارت می‌شود.
  5. مقیاس‌پذیری شبکه، کاربرد سخت‌افزار و نرم‌افزار، تعداد کاربران و نقاط پایانی، و وظایف مورد نیاز را ارزیابی و بررسی می‌کند.
  6. به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری باید مدیریت شوند تا از اکوسیستم فناوری اطلاعات شما محافظت شود و از آسیب‌پذیری‌ها جلوگیری شود.
  7. تجزیه و تحلیل برای شناسایی و اصلاح مشکلات استفاده می‌شود، ترجیحا قبل از اینکه شما خرابی را تجربه کنید.
  8. انطباق با خط مشی و مقررات فناوری اطلاعات می‌تواند داخلی باشد.
  9. یک ارائه‌دهنده تعمیر و نگهداری شخص ثالث خدمات جامع‌تر و شخصی‌سازی‌شده‌تری را نسبت به OEM ارائه می‌دهد.
  10. برنامه تعمیر و نگهداری شما می‌تواند نصب و پیکربندی سخت افزار یا نرم افزار جدید را در خود جای دهد.

Network maintenance

سخن پایانی

پشتیبانی و نگهداری فناوری اطلاعات برای اجرای روزمره کسب و کار شما بسیار مهم است. ما کاری می‌کنیم تا شبکه های تجاری شما، چه شبکه های کابلی و چه شبکه های Wi-Fi، در سطح سخت افزار و نرم افزار به خوبی کار کنند.

تیم پرساتک راه حل‌هایی ارائه می‌دهد تا شرکت شما خطرات را کاهش دهد و شبکه های کامپیوتری شما بتوانند با عملکرد خوب کار کنند.

اگر مایل هستید از خدمات تعمیر، نگهداری و پشتیبانی شبکه ما بهره ببرید، کافیست با ما تماس بگیرید.