وبلاگ و اخبار

مزایای پیاده سازی ERP

وبلاگ و اخبار

مزایای پیاده سازی ERP یا برنامه ریزی منابع سازمانی  دانشی در جهت مدیریت منابع سازمان است یا می توان گفت که یک راه حل نرم افزاری است که تمام فعالیت های مختلف سازمانی را به صورت یک پارچه در یک سیستم نرم افزاری تعریف می کند.

ERP یک راه حل فرآیند گرا و اطلاعات محور را برای سازمان فراهم می کند که نتیجه ای جز ارزش افزوده برای سازمان ندارد. هدف اصلی ERP  ایجاد یک سیستم یک پارچه در سازمان است که کلیه فعالیت های سازمان را به صورت یک پارچه دربر گیرد.سازمان ها برای راه اندازی ERP باید نگاه وظیفه گرای خود را به فرآیند گرا تبدیل کنند تا بتوانند از طریق بهبود و بازنگری فرآیند ها به مزایای رقابتی دست پیدا کنند.

از مزایای ERP  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایجاد یکپارچگی در اطلاعات سازمان

کاهش هزینه های عملیاتی سازمان مانند: هزینه تولید، هزینه حسابداری و ثبت مالی و….

پیاده سازی و بهبود منابع سازمانی با استفاده از پایگاه داده قوی

دسترسی آسان و سریع به اطلاعات سازمانی برای مدیران تا بتوانند به سرعت تصمیم گیری کنند.

کاهش وقفه های کاری

هماهنگی میان واحد های سازمان

افزایش کارایی سازمان

ارتباط آسان و سریع با تامین کننده گان، توزیع کنندگان و مشتریان

افزایش سرعت برگشت سرمایه

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که برای مکانیزه کردن سازمان به صورت یک پارچه راه کارهای مختلفی وجود دارد برای مثال می توان گردش اطلاعات و فرآیند های کاری در سازمان را مطالعه کرد و بعد از آن به طراحی بانک اطلاعاتی و سیستم مورد نظر با استفاده از برنامه نویسی اقدام کرد که هزینه زیادی را برای سازمان در پی خواهد داشت اما با استفاده از بسته های نرم افزاری ERP می توان ساده ترین راه را انتخاب کرد. به عبارتی دیگر به جای برنامه نویسی و ایجاد سیستم اطلاعاتی مخصوص برای یک سازمان می توان از برنامه های از پیش آماده شده استفاده کرد. که برای مثال می توان به  Microsoft Dynamics ERP اشاره کرد.

شرکت پرسا تک می تواند در زمینه راه اندازی سیستم مدیریت منابع سازمانی به شرکت های صنعتی و سازمان ها کمک شایانی کند.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک