وبلاگ و اخبار

اینستاگرام ، شبکه تبلیغاتی کم هزینه اما پر سود

وبلاگ و اخبار

در مقاله قبل به اهمیت تبلیغات در شبکه های اجتماعی پی بردیم . حالا به بررسی شبکه اجتماعی instagram می رسیم . کامل توضیح خواهیم داد که چطور تبلیغات خوبی منتشر کنیم و از ویژگی های اینستاگرام به بهترین نحو استفاده کنیم.

اینستاگرام :

این شبکه اجتماعی چند رسانه ای است . به این معنی که برای ارتباط با مخاطب باید از فیلم و عکس استفاده کنید.

پس برای دیده شدن در اینستاگرام باید تصاویر گرافیکی جذاب و یا تیزر های کوتاه و پر محتوا درست کنید. در عین حال بهتر است که مستقیماً محصول و یا خدمتتان را تبلیغ کنید.

مخاطب شما باید متوجه بشود که استفاده کردن از خدمت یا محصول شما به سود خود اوست!

اینستاگرامراه های تبلیغات و بازاریابی گسترده در این شبکه:

ربات اینستاگرام :

برای مطرح شدن در اینستاگرام باید پست هایی که قرار می دهید زیاد دیده شوند و مورد استقبال قرار بگیرند .  با استفاده از ربات می توانید ماهانه تعداد قابل قبولی فالوور ایرانی و فعال جذب کنید. البته با هزینه مناسب.

 

روش کار ربات اینستاگرام به این صورت است :

با نام کاربری شما وارد اینستاگرام می شود . نام کاربری مخاطبای هدف یا حتی صفحه رقیبان را به ربات می دهید. . مخاطبان رقیب و یا مخاطب های هدفتان را دنبال می کند . لایک و کامنت در زیر پست های آنها قرار می دهد. نکته جالب توجه در مورد اینستاگرام این است که وقتی لایک می کنید و یا کامنت می گذارید به همان نسبت مورد توجه قرار می گیرید . البته در ابتدای کار به این صورت است بعد از اینکه مطرح شدید نیاز به باز گرداندن لایک ها و کامنت ها ندارید!

تبلیغ در پیج های بزرگ اینستاگرام :

راه دیگر دیدن شدن در اینستاگرام ، تبلیغ در پیج افراد مشهور  یا به قولی سلیبریتی ها است که در مدت زمان کوتاه بازخورد مناسبی را به شما نشان می دهد.

قبل از هر چیز باید بدانید کدام پیج بزرگ و کدام تقلبی (fake) است ! وقتی وارد یک پیج می شوید اینکه تعدادی فالور و لایک های زیادی داشته باشد ، نشانه بزرگی آن پیج نیست. چون بسیاری از صفحه ها اقدام به خرید فالور و لایک تقلبی می کنند و بازدهی که ما می خواهیم را  ندارند. کاری که باید انجام بدهید این است که  فالورهای آنها را ببینید. اگر بیشتر فالور ها بدون عکس بودند متوجه می شوید که تقلبی هستند!

 

وقتی پی بردیم که پیج مورد نظر واقعا پیج بزرگی است ، باید توجه کنیم که به تخصص ما هم مرتبط باشد . حالا با توجه به شناخت ما از پیج مورد نظر زمان آن رسیده که با توجه به بودجه ای که داریم اقدام به تبلیغات کنیم.

راه اندازی کمپین instagram :

برای تیزر تبلیغاتی خود یک کمپین راه اندازی کنید . هشتک گزاری کنید . مسابقه و جایزه قرار دهید.

تبلیغات اسپانسری instagram :

تبلیغی که توسط خود اینستاگرام انجام می شود. البته کشور ما به دلیل تحریم از این روش محروم است . لازم به ذکر است این فیلتر قابل دور زدن است ولی ایرانی ها زیاد از این ویژگی استفاده نمی کنند.

استوری  instagram :

تنها راهی است که تبلیغ شما به صورت تمام صفحه در گوشی مخاطب نمایش داده می شود. بهتر است نکاتی را رعایت کنیم . چون این تصویر در عرض چند ثانیه  از دید مخاطب رد می شود ! تصویر شفاف و واضح باشد و اینکه برندتان بزرگ و قابل دیدن باشد. برای درک بهتر تصویر زیر رو ببینید:

استوری اینستاگرام

نتیجه گیری:

ویژگی هایی که میتوانیم از آنها استفاده کنیم را مورد بررسی قرار دادیم . در مقاله بعدی به بررسی نحوه استفاده از این ویژگی ها برای بازاریابی و فروش می پردازیم . 

با ما همراه باشید و نظرات خودتان را  در بخش دیدگاه ها بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک