وبلاگ و اخبار

SDN یا Software-Defined Networking از نگاه شرکت Cisco

وبلاگ و اخبار

فناوری SDN چیست و چگونه راه اندازی می شود.

Transformation through innovation

SDN به سازمان ها کمک می کند تا به توسعه نرم افزار خود سرعت بیشنری بدهند و با خودکار سازی سیاست های شبکه هزینه آن را کاهش  دهند. این تکنولوژی به خودکار سازی هرچه بیشتر معماری cloud کمک می کند و قابلیت هایی از قبیل mobility برای نرم افزارهای شبکه فراهم می کند. از مزایای دیگر این تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش data center virtualization
  • flexibility منابع
  • کاهش هزینه زیر ساخت
  • کاهش overhead شبکه

SDN می تواند با استفاده از متمرکز کردن مدیریت شبکه و application services سازمان ها را به اهداف خود برساند و باعث توسعه یافتن و خودکارسازی هرچه بیشتر زیر ساخت ها شود.

سیاست متمرکز کردن فناوری اطلاعات می تواند گروه ها و جریان های کاری متفاوتی مرتبط با IT را گرد هم بیاورد و در نتیجه زیر ساخت های مدرن application ها و سرویس های جدید را با خود به همراه دارد. و می تواند مدت زمان کوتاهی به روز رسانی را انجام داد و در هنگام استقرار application جدید و سرویس های تجاری سرعت و چابکی را به ارمغان بیاورد.

Flexibility و قابلیت برنامه ریزی از قابلیت های Cisco’s SDN است که می تواند نیاز های شبکه های کامپیوتری را تحت پوشش خود قرار دهدو ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت

آیا به دنبال کنترل هزینه هستید؟

تصور کنید که بتوانید امنیت و سرعت بیشتری را برای سرویس های خود فراهم کنید و یا بتوانید هزینه های عملیاتی خود را کاهش داده و چابکی را برای کسب و کار خود به ارمغان بیاورید Cisco راه حل های زیر را ارائه می دهد:

  • (Cisco Application Centric Infrastructure (ACI
  • Cisco Network Assurance Engine که برای data center طراحی شده است
  • (Cisco APIC Enterprise Module (APIC-EM
  • (Cisco Intelligent WAN (IWAN که برای SD-WAN طراحی شده
  • (Cisco Software-Defined Access (SD-Access

آیا به دنبال راه حل هایی برای services infrastructure هستید؟

تصور کنید که یک platform  دارید که می تواند به کسب و کار شما کمک کند و می تواند زمان رسیدن به درآمد را برای شما کاهش داده و سرویس های جدیدی را درweb speed برای شما به ارمغان بیاورد. Network Virtualization و اتوماسیون می تواند این نیاز ها را برای شما برطرف  کند. در اینجا با استفاده از Software Defined Networking for Service Providers و Network Functions Virtualization و open APIs می توان انعطاف پذیری را برای platform به ارمغان آورد.

Cisco Evolved Programmable Network یک platform  است که برای ایجاد یک سرویس جدید در زیر ساخت های فیزیکی و مجازی می توان از آن استفاده کرد

به طور کلی SDN  تلاش می کند تا با جدا سازی بخش تصمیم گیرنده تجهیزات شبکه از بخش فرستنده داده یک واحد تصمیم گیرنده متمرکز و یکپارچه در کل شبکه  ایجاد کند در این رویکرد نگاه متمرکز به کل شبکه شده است  که Control plane یا واحد تصمیم گیری تجهیزات شبکه حذف شده است.

شرکت پرساتک با استفاده از کارشناسان خود می تواند SDN را برای شرکت های صنعتی راه اندازی کند.


منبع:

https://www.cisco.com/c/en/us/solutions/software-defined-networking/overview.html

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک