وبلاگ و اخبار

Skype for business ابزاری مناسب برای ویدئو کنفرانس (قسمت اول)

وبلاگ و اخبار

این سرویس پیش از این با نام Microsoft Lync Server شناخته  می شد و یکی از بهترین سرویس های ارتباطی سازمانی در دنیا است که توسط Microsoft  پشتیبانی می شود . با استفاده از Skype for business می توان در یک سازمان کانال های ارتباطی مانند: پیام رسان ها، VOIP ، انتقال فایل ، ویدئو کنفرانس و صندوق پیام صوتی را به هم مرتبط کرد. با استفاده از این نسخه می توان ارتباطات درون سازمانی ، بین سازمانی و نیز ارتباطات بین سازمان و مشتری را ایجاد کرد . امکانات این سرویس شامل موارد زیر است:

DESKTOP SHARING

با استفاده از این سرویس می توانیم desktop خود را به اشتراک بگذاریم و در صورت نیاز به دیگران اجازه دسترسی بدهیم تا بتوانند روی کامپیوتر ما فعالیت داشته باشند.

ایجاد chat room

با ایجاد chat room های مختلف در یک سازمان کاربران می توانند به تبادل نظر با یک دیگر بپردازند که یکی از قابلیت های این chat room ها Persisten chat است  و کاربرد آن به این صورت است که زمانیکه کاربران آفلاین هستند هر زمان که آنلاین شوند بتوانند پیام دیگران در روز های قبل را ببینند .

آرشیو کردن پیام ها

می توان بعنوان کاربر و یا  مدیر شبکه پیام ها را آرشیو کرد و مدیر شبکه در صورت نیاز می تواند به کلیه پیام ها دسترسی داشته باشد.

سرویس Mediation

این سرویس تماس با تلفن های خارج از سازمان را مقدور می کند برای مثال کاربری از طریق اینترنت و خارج از سازمان به شبکه سازمان با نرم افزار Skype  متصل است و دسترسی  به شبکه مخابرات PSTN محل سازمان را ندارد با راه اندازی سرویس Mediation می توان این امکان را به کاربر داد تا درخواست کاربر از طریق اینترنت به سازمان و سپس از طریق سرور Medation به شبکه مخابرات انتقال پیدا می کند.

از دیگر امکانات skype for business می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ارتباط بین دستگاه‌ها با پلتفرم‌های مختلف
  • رابط کاربری آسان
  • هماهنگی با تمام سرویس‌های مایکروسافت مانندآفیس
  • اشتراک آسان فایل
  • ارتباطات ویدیویی باکیفیت
  • کنترل عالی برای رویدادها و ارائه‌ها
  • ایجاد تماس ، پیام‌ رسانی و غیره با استفاده از دستگاه‌های ویندوزی، اندرویدی و iOS

شرکت پرساتک با استفاده از کارشناسان خود می تواند سرویس skype for business را برای سازمان ها و شرکت های صنعتی راه اندازی کند.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک