وبلاگ و اخبار

لامپ های هوشمند

وبلاگ و اخبار

این لامپ ها که در مجموعه اینترنت اشیاء قرار می گیرد ، به کاربر کنترل کاملی روی محیط خواهند داد و همچنین امکان نور پردازی ویژه ای را برای کاربر مهیا خواهند کرد . خاموش شدن خودکار این لامپ ها می تواند تاثیر به سزایی در پایین آمدن صورت حساب برق مصرفی داشته باشد.

لامپ های هوشمند

یک نور پردازی هوشمند نیاز به نصب کلید های هوشمند ،نصب لامپ های هوشمند،استفاده از دوشاخه هوشمند دارد. نصب کلید های هوشمند نیاز به سیستم WIFI دارد که امکان کنترل میزان نور را از طریق اپلیکیشن  اسمارت فون و تبلت به ما می دهد.همچنین می توان به وسیله اپلیکیشن معین کنیم که چه بخش هایی از خانه روش باشد و چه بخش هایی خاموش بیشتر کلید های باید به هاب متصل باشند تا بتوانیم کنترل بیشتری روی آنها داشته باشیم. در زمینه نصب لامپ های هوشمند اگر از فناوری WIFI در درون چراغ های هوشمند استفاده کنیم دیگر احتیاجی به استفاده این فناوری در کلید ها نیست به عبارت دیگر کنترل بیشتری نسبت به لامپ ها خواهیم داشت برای مثال برخی از چراغ ها برنامه های تغییر رنگ دارند که  به ما امکان می دهد در زمان مطالعه  ویا تماشای تلویزیون نور متفاوتی داشته باشیم بیشترچراغ های هوشمند همانند کلید های هوشمند برای کنترل بیشتر به هاب احتیاج دارند. درزمینه دو شاخه های هوشمند می توانیم علاوه بر نور ابزار های دیگر را هم مانند یخچال کنترل کنیم. دوشاخه ها هوشمند مجهز بهWIFI می باشند. در ادامه به معرفی چند محصول می پردازیم.

Philips Hue

لامپ های هوشمند

این نوع از سیستم روشنایی هوشمند نه تنها کنترل نور را به کار بر می دهد بلکه یک خلق و خوی جدید را در خانه ایجا می کند. سیستم WIFI و اپلیکیشن موبایل در این لامپ فقط روشن و خاموش کردن این لامپ را برای ما فراهم نمی کندبلکه کنترل رنگ ها و نور پردازی ها را نیز به همراه دارد.برای مثال بازسازی یک رنگ خاص مانند غروب خورشید. می توانیم برنامه ریزی های متنوعی برای آن تنظیم کنیم مثلا برای بیدار شدن از خواب از نور روشن استفاده کنیم .علاوه بر این این محصول سازگار با سرویس IFTTT است به این معنی که می توانیم بیشتر دستور العمل ها را متناسب با نیازی که داریم به لامپ بدهیم برای مثال زمانی که از فیسبوک پیامی را دریافت کردیم لامپ فلش آبی از خود ایجاد کند. این بسته فیلیپس شامل ۳ لامپ با یک هاب WIFI  است که برای کنترل ۵۰ لامپ می باشد اگر بیشتر از ۵۰ لامپ در خانه خود داشتیم یک هاب WIFI دیگر لازم داریم.

Belkin WeMo Smart LED lighting

لامپ های هوشمند

Belkin مجموعه ای شامل لامپ های هوشمند و یک سوئیچ WeMo Link  است  که هر دو تنظیم روشنایی را با استفاده از سیستم عامل های اندورید وآیفون میسر می کنند. با استفاده از WeMo Link و WIFI وWeMo app می توانیم از هر نقطه ای این لامپ ها را کنترل کنیم. لامپ ها را می توان به صورت گروهی یا منفرد مانند Philips Hue کنترل کرد. این سیستم می تواند تا ۵۰ لامپ ۶۰ وات را هندل کند. همچنین این سیستم با استانداردهای IFTTT سازگار است به این معنا که  براساس دستورات مختلف  رنگ های مختلفی را می توانیم داشته باشیم.

LightwaveRF

لامپ های هوشمند

این سیستم تنها برای کنترل روشنایی می تواند برای سیستم های برق و گرمایی نیز استفاده شود. این یک سیستم هوشمند است که همه نیاز های ما را تنها با فشار دادن یک دکمه رهبری می کند. هنگامی که سیستم را نصب می کنیم با استفاده از سوئیچ ها می توانیم سیستم روشنایی والکتریکی و همچنین مصرف انرژی را از راه دور کنترل کنیم. LightwaveRF app یا به عبارتی برنامه ای که برای این سیستم طراحی شده به ما مکان می دهد که مجموعه ای از فعالیت های روزانه خود را در خانه کنترل کنیم در حالی که از خانه دور هستیم. این سیستم پتانسیل این را دارد که خانه ما را هوشمند کند.

لامپ های هوشمند

Elgato Avea

لامپ های هوشمند

شرکت Elgato یک لامپ هوشمند به نام Elgato Avea را معرفی کرده که به صورت بی سیم فعالیت می کند این سیستم از طریق Bluetooth فعالیت می کند و با دستگاه های IOS سازگار است و به هاب احتیاجی ندارد. می توان این لامپ را توسط ای فون و ای پد و کلیه سیستم های اپل کنترل کرد. می توان از ویژگی های این سیستم به تداعی کردن طلوع خورشید در هنگام بیدار شدن از خواب اشاره کرد. بسیاری از لامپ ها می توانند در گروه بندی خاصی برای شبیه سازی محیط قرار بگیرند.

GE Link Smart LED

لامپ های هوشمند

این لامپ هوشمند قابلیت کنترل از راه دور را دارد و می توان آنها را با سیستم های دیگر همگام سازی کرد. این لامپ هوشمند با برنامه ای به اسم Wink کار می کند که برای برنامه های اندروید و IOS درست شده است. از جمله کاربرد های این برنامه می توان به کنترل یک یا چند لامپ اشاره کرد و کاربرد هایی از قبیل تنظیم تایمر و روش و خاموش کردن هوشمند و همین طور تنظیم سیستم روشنایی بر اساس موقعیت زمانی اشاره کرد. این لامپ توسط هاب به برنامه Wink که بر روی تلفن همراه نصب است متصل می شود که به معنی کنترل لامپ از هر جایی می باشد. و می توان بر اساس شرایط خاص نور را کم یا زیاد کرد.

LIFX

لامپ های هوشمند

ای لامپ توسط بسیاری از برنامه های موبایل قابل کنترل است. که می تواند بر اساس اندروید و IOS باشد. از قابلیت های آن مانند سایر لامپ های هوشمند می توان به خاموش و روشن کردن اتوماتیک، تنظیم نور،تغییر رنگ و نمایش رنگ بر اساس موزیکی که پخش می کنیم اشاره کرد. همینطور می توان به سیستم بیدار کردن از خواب با افزایش روشنایی در این لامپ ها اشاره کرد. سه مدل از این لامپ وجود دارد که عبارتند از : White 800و Originalو Colour 650 .

Tabu Lumen Smartbulb

لامپ های هوشمند

این لامپ از طریق یک برنامه که بر روی تلفن همراه نصب می شود کنترل شده و رنگ های مختلفی را در اختیار ما قرار می دهد. این لامپ از بلوتوث استفاده می کند بنابراین نیازی به هابWIFI ندارد. این لامپ های هوشمند ۱۶ میلیون رنگ را در بر میگیرند و می توان از طریق برنامه موبایل بیشتر لامپ ها را هم زمان کنترل کرد. از ویژگی های این لامپ می توان به سیستم هشدار دهنده زمانی که تماس داشته باشیم اشاره کرد. و یا می توان آن را با موزیکی که پخش می شود هم زمان کرد.


منبع:

www.pocket-lint.com

شرکت پرساتک می تواند لامپ های هوشمند را برای مراکز خرید و شرکت های صنعتی تامین کند

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک