وبلاگ و اخبار

بررسی محصولات VMware (قسمت ششم)

وبلاگ و اخبار

در بخش های قبل به اختصار در رابطه با بررسی محصولات VMware در دو بخش توضیح دادیم.

VMware vCloud Director

با استفاده از VMware vCloud Director ارائه کننده های سرویبس های ابری قادر خواهند بود تا سرویس SDDC  را به عنوان یک virtual data center راه اندازی کنند تا پیچیدگی و ریسک را کاهش دهند. این سرویس از طریق VMware Cloud Provider Program در درسترس قرار دارد.

در واقع virtual data center ها در کوتاه ترین زمان  می توانند  virtualized compute یا محاسبات مجازی ، networking، storage وامنیت را برقرار کنند. سرویس های Software-defined data center یا همان SDDC و virtual data centers زیر ساخت ها را به راحتی فراهم می کنند و به کسب کار فناروی اطلاعات سرعت بیشتری می دهند.

VMware vCloud Director قادر به ساده و اتوماتیک کردن تمامی سرویس های data center مانند storage,networking و امنیت می باشد. این سرویس مدیران شبکه را قادر می سازد تا بدون نگرانی در مورد پیکر بندی  سخت افزاری،  زیر ساخت ها را آماده و عملیاتی کنند همچنین دسترسی به زیر ساخت ها را سریع و ساده می کند.

vCloud Director از ابزارهای vSphere مانند linked clones و snapshots  استفاده می کند تا به طور چشمگیری دسترسی به زیر ساخت ها را سریعتر کند.

همچنین vCloud Director می تواند سیاست های امنیتی را برای منابع تعریف کند به طوری که به صورت خود کار اجرا شوند به عنوان مثال می توان به ویژگی های authorized اشاره کرد که می توان از (role-based access control (RBAC استفاده کرد که هر کدام از کاربران می توانند نسبت به عملی که در  vCloud Director انجام می دهند دسترسی داشته باشند.

می توان از Quotas ، leases  برای محدود کردن منابع  و جلوگیری کردن از مصرف غیر مجاز استفاده کرد.

در شکل زیر شمایی از vCloud Director نمایش داده شده است.

vCloud Director

شرکت پرساتک با استفاده از کارشناسان خود می تواند مجازی سازی را برای شرکت ها و سازمان های صنعتی راه اندازی کند.

همچنین در رابطه با مجازی سازی بخوانید .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک