وبلاگ و اخبار

بررسی محصولات VMware (قسمت هفتم)

وبلاگ و اخبار

در بخش های قبل به اختصار در رابطه با بررسی محصولات VMware در دو بخش توضیح دادیم.

VMware vCloud Director

در قسمت قبل v cloud director  را معرفی کردیم در این قسمت به معرفی ویژگی های آن می پردازیم

Virtual data centers

به صورت مجموعه ای کامل hybrid or public cloud services می باشند که می تواند خدماتی از قبیل storage و networking capacity را ارائه کند.

Snapshot and Revert

به استفاده از ماشین مجازی برای تست سریع بدون نیاز به بارگذاری مجدد اشاره دارد

Integrated vSphere Profile

ادغام Driven Storage و  Storage DRS vSphere به همراه ویژگی های vSphere storage ذخیره سازی را در محیط vCloud Director فعال می کند تا با استفاده از قابلیت های load balancing عملکرد را افزایش دهد.

Security

یکپارچگی قابلیت های NSX  مانند port level firewall و NAT و … را شامل می شود که امنیت مجازی سازی را با خود به همراه می آورد. همچنین این یک پارچگی می تواند سرویس های با ارزشی مانند VXLAN وVPNو firewall وnetwork isolation و load balancing web را ارائه دهد.

vCenter Single Sign ­On

این قابلیت به مدیران شبکه این امکان را می دهد تا برای یک بار login شوند و بعد از آن به تمام سرویس های vCenter Server  و vCloud Director دسترسی داشته باشند

vApp Catalog

با این ویژگی برنامه های  Multi ­tier می توانند نصب شوند و مصرف کننده ها به عنوان virtual appliances پیکر بندی می شوند که می تواند شامل :virtual machines و operating system images باشد که با یک کلیک در catalog پیکر بندی می شنود. این قابلیت مدیران فناوری اطلاعات را قادر می سازد تا به راحتی troubleshooting و patching و مدیریت را انجام دهند.

Isolated  Multi ­tenant  Organizations

مدیران شبکه می توانند با استفاده از این قابلیت گروه های مختلفی را در سازمان ایجاد کنند و سیاست های خاصی را برای آنها در نظر بگیرند که  می تواند شامل isolated  virtual  resources ,independent  LDAP authentication , specific policy controls, unique catalogsباشد. این ویژگی یک محیط را با زیر ساخت یکسان برای چند سازمان به اشتراک می گذارد.

Self ­service Web Portal

کابران می توانند با استفاده از یک Web portal و یا APIs به catalogs و virtual data centers دسترسی مستقیم داشته باشند.

VMware vCloud API, OVF, and custom extensions

vCloud API  به صورت یک API باز می باشد که به اسکریپت ها اجازه دسترسسی به  cloud resources می دهد که برای نمونه می توان به catalog management اشاره کرد همچنین Custom extensions  به vCloud Director  این توانایی را می دهد که به سایر سیستم های یک پارچه شده پیام دهد.

VM Monitoring

کاربران با استفاده از این ویژگی می توانند مشکلات مربوط به عملکرد نرم افزار را troubleshoot  کنند و قابلیت auto­ scale را برای نرم افزار مهیا کنند.

Affinity/Anti ­Affinity Rules

کاربران اکنون می توانند مدیریت VM را در ESXi hosts داشته باشند و بسته به ماهیت حجم کار می توانند عملکرد یا performance  کار را با راه اندازی VM بر روی یک host  یا host  های متعدد در یک cluster کنترل کنند.

شرکت پرساتک با استفاده از کارشناسان خود می تواند مجازی سازی را برای شرکت ها و سازمان های صنعتی راه اندازی کند.

همچنین در رابطه با مجازی سازی بخوانید .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک