وبلاگ و اخبار

بررسی محصولات VMware (قسمت نهم)

وبلاگ و اخبار

در قسمت قبل VMware NSX Platform را توضیح دادیم در این قسمت به بررسی ویژگی های آن می پردازیم.

Switching

پشتیبانی از VXLAN را شامل می شود.

Routing

Dynamic routing بین شبکه های مجازی که در hypervisor kernel توزیع شده اند.

Distributed Firewalling

Distributed stateful firewalling که در hypervisor kernel قرار دارد و می تواند ظرفیت firewall را تا ۲۰Gbps  برای هر host به همراه داشته باشد و از Active Directory و activity monitoring پشتیبانی می کند علاوه بر آن NSX می تواند ظرفیت north-south firewall  از طریق NSX Edge فراهم کند

Load Balancing

چک کردن سلامتی server و SSL offload را به همراه دارد همچنین می تواند برای دستکاری و برنامه ریزی ترافیک از App Rule ها استفاده کند.

VPN

می تواند قابلیت های Site-to-site and remote-access VPN  را در برگیرد و برای سرویس های cloud gateway به صورت un managed VPN باشد.

NSX Gateway

با پشتیبانی از VXLAN   می تواند  VLAN bridging را برای یکپارچه سازی ارتباطات در حجم کاری فیزیکی یا physical workloads فراهم کند.

NSX API

RESTful API  برای یکپارچگی و مدیریت cloud و اتوماسیون سفارشی یا custom automation استفاده می شود

Operations

می توان به قابلیت هایی مانند:central CLI, traceflow,SPAN,  IPFIX برای troubleshoot کردن و مانیتور کردن زیر ساخت ها اشاره کرد.برای آنالیز بهتر می تواند با ابزارهایی VMware vRealize® Operations و vRealize Log Insight یکپارچه شود.

Context-Aware Micro-segmentation

NSX  می تواند  micro-segmentation را که شامل آبجکت های VMware vCenter و نوع سیستم عامل و dynamic security groups  و policy ها می شود  ایجاد کند.

با استفاده از سیاست های امنیتی که شامل اطلاعات login  از VMs و Active Directory است می توان سطح امنیتی را برای ارتباطات remote  و virtual desktop environments فراهم کرد.

Cloud Management

می توان با ادغام  vRealize Automation و Open Stack به این ویژگی دست پیدا کرد.

۳rd Party Partner Integration

می توان با استفاده از این قابلیت مدیریت و کنترل و یکپارچگی داده ها را در سطح وسیعی از دسته ها مانند:next-generation firewall یا نسل بعدی دیواره آتش،IDS/IPS، agent less antivirus،application delivery controllers,switching انجام داد.

Log Management

با استفاده از vRealize Log Insight  می توان مشکلات را سریعتر برطرف کرد به عبارتی دیگر مانیتور کردن رخداد ها و گرفتن alert ها  به صورت real-time از قابلیت های این ویژگی می باشد.

شرکت پرساتک با استفاده از کارشناسان خود می تواند مجازی سازی را برای شرکت ها و سازمان های صنعتی راه اندازی کند.

همچنین در رابطه با مجازی سازی بخوانید .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک