وبلاگ و اخبار

چشم انداز ویپ ( VOIP ) در ۲۰۱۸

وبلاگ و اخبار

دو دهه از عمرسیستم های ویپ ( VOIP ) یا صدا بر روی پروتکل IP می گذرد اما همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می دهند. محققان پیش بینی کرده اند که تکنولوژی های جدید ( ویپ ) نقش بسیار موثری بر روی توسعه این تکنولوژی دارند و سازمان ها هم به موازات آن به توسعه ویپ ( VOIP ) علاقه دارند.
شبکه های سریع می توانند به کیفیت تماس ها کمک کنند برای مثال توسعه شبکه های ۵G در سال ۲۰۱۸ می تواند کیفیت صدا را سیستم های ویپ ( VOIP ) بهبود ببخشد چرا که سرعت این شبکه ها ۱۰ برابر بیشتر از شبکه های ۴G است و مشکلاتی از قبیل call jitter, echoes, packet loss به طور چشم گیری کاهش پیدا می کند. با سیگنالهای قوی ۵G می توان سرعت up load, down load را افزایش داد که منجر به افزایش کیفیت جریان ویدئو در ویپ ( VOIP ) می شود. درکل توسعه شبکه های ۵G کمک می کند تا افراد بیشتری به شبکه به صورت remote متصل بشوند.
هوش مصنوعی می تواند بیشترین اثر را بر روی وبپ ( VOIP ) داشته باشد برای مثال قبل از برقراری تماس هوش مصنوعی باید سیگنال ضعیف را شناسایی کند و آن را تقویت کند و یا بتواند مشکلات ناشی از پهنای باند پایین ، تنظیمات نا مناسب شبکه و تاخیر بالا را به صورت real time برطرف کند و مداخله انسان را کمتر کند.

هوش مصنوعی همچنین می تواند با کنترل تماس ها و نظارت بر روی الگو های صحبتهای مشتری ها به صورت real time به بهبود خدمات واحد فروش کمک کند.
دستیارهای صوتی هوشمند تر می شوند برای مثال هوش مصنوعی می تواند رفتار کاربر را آنالیز کند و بر اساس آن به تماس ها پاسخ می دهد که مشابه این تکنولوژی در Alexa و Siri به کار رفته است که با پردازش سیگنال های صوتی کار می کنند.
اینها تنها بخش کوچکی از تکنولوژی های مربوط به توسعه سیستم های ویپ ( VOIP ) بود که می تواند تیر خلاص را بر پیکره سیستم های تلفنی قدیمی بزند .


منبع:
http://www.techadvisory.org

شرکت پرساتک با کارشناسان خود می تواند شرکت های صنعتی را در پیاده سازی سیستم های VIOP یاری دهد.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک