وبلاگ و اخبار

تلگرام را شبکه بازاریابی خود کنید!

وبلاگ و اخبار

تلگرام

در مقاله قبلی با بازاریابی در اینستاگرام آشنا شدیم. اینکه چطور محتوای با کیفیت در پیج خود قرار دهیم. چطور در اینستاگرام مطرح شویم . تبلیغات موثر داشته باشیم. حال شما را به خواندن این مقاله در خصوص بازاریابی در تلگرام دعوت می کنیم.

قبل از شروع باید موارد زیر رو مد نظر قرار بدهید:

افزایش فرصت های بالقوه فروش.

آیا تمایل به افزایش مخاطبان کانال خود دارید؟

آیا قصد مطرح کردن برند خود را دارید ؟

برای رسیدن به همه اینها با ما همراه باشید. فراموش نکنید صرفا حضور داشتن در شبکه های اجتماعی دلیل بر افزایش رونق کسب و کارشما نیست! باید یک استراتژی برای بازاریابی در تلگرام برای خودتان تعیین کنید.

 

گروه تلگرام ؛ تعامل مناسب با مخاطبان

برای شروع بهتر است یک گروه راه اندازی کنید . در این گروه به تولید محتوای جذاب برای مخاطبانتان بپردازید. به آگاه کردن مخاطبانتان بپردازید. کاری کنید که مخاطبانتان شروع کنند به تعامل با شما و فعالیت موثر در گروه. بعد به مرور زمان تصاویر و فیلم های جذاب تهیه کنید.

 

تلگرامکانال تلگرام ، شروع استراتژی بازاریابی

بهتر است برای معرفی خود و برندتان یک کانال در کنار گروه خود داشته باشید . مقاله و محتوای آموزشی را به صورت تیتر وار قرار دهید . از مخاطبان خود بخواهید اگر تمایل به خواندن ادامه مطلب دارند به سایتتان مراجعه کنند.

 

کانال تلگرامتقویم و برنامه ریزی ، هدفمند کردن

بهتر است برای تولید محتوای کانال خود زمان بندی داشته باشید . اینکه در چه ساعاتی محتوا قرار دهید نکته مهمی است که نباید از آن غافل شوید.

یک مثال روشن:

من یک کانال آشپزی دارم. محتوایی که در اون قرار می دهم فقط تصویر کارهاییه که انجام دادم اونهم تصویر نهایی مثلا عکس یک کیک و تمام. توقع دارم با این وضعیت ، هم مخاطبای زیادی داشته باشم و هم مخاطبای من کانال منو تبلیغ کنند به نظر شما به نتیجه  می رسم؟مسلماً نه!

حالا روی همین کانال کارهایی که باید انجام بدم:

هر روز صبح با صبح بخیر یک صبحانه جدید رو با جزئیات آموزش بدم.

نزدیک ظهر یک غذای کامل رو توضیح بدم.

شب ها نکات آشپزی رو بگم.

آخر شب ها هم جملات صمیمانه برای مخاطبینم که حالا با آشپزی های امروز خسته هستند قرار بدم.

حالا با گذشت زمان مخاطبین من زیاد خواهد شد و بعد از اینکه به روند روزانه کانال خودم مسلط شدم ؛ وقتشه تبلیغ کنم! بنظر شما کجا برای تبلیغ مناسبه؟

 

تبلیغ در تلگرام

برای تبلیغات باید به سراغ کانال های مشابه بروید . یک تبلیغ جذاب تهیه کرده و برای کانال های اجتماعی با مخاطبین زیاد ارسال کنید.

بهتر است با مشاغل مرتبط هم تعامل داشته باشید . وقتی وارد یک کانال می شوید در قسمت اطلاعات کانال میتوانید با مدیرکانال ارتباط بگیرید و هزینه تبلیغ در کانال را به دست بیاورید.

تبلیغات تلگرام

 

حرف آخر

در این مقاله متوجه شدیم که چطور در تلگرام بازاریابی کنیم . با ویژگی های تلگرام که به بازاریابی ما کمک می کنند آشنا شدیم. روش فعالیت در کانال و گروه رو درک کردیم. حال میتوانیم به سادگی به تبلیغ در این شبکه بپردازیم. این مقاله رو از اینجا دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعدادی از پروژه های پرساتک